0536 284 56 61 - info@marinaveteriner.com
Mikroçip Uygulaması

Mikroçip Uygulaması

Beylikdüzü Marina Veteriner Kliniğimiz‘de mikroçip uygulaması yapılmaktadır. Mikroçip dediğimiz uygulama kedi ve köpeklerin derialtına kendine özel mekanizma ile enjekte edilir. Her bir mikrochipin kendine ait seri kodu vardır. Bu özel seri kodları sizin sahip olduğunuz kedi ve köpeklerin yapılan uygulamaların işlendiği bir takip sistemidir.
Kedi ve Köpeklerde Mikroçip Uygulaması Beylikdüzü Marina Veteriner Kliniğimiz‘de mikroçip uygulaması yapılmaktadır. Mikroçip dediğimiz uygulama kedi ve köpeklerin derialtına kendine özel mekanizma ile enjekte edilir. Her bir mikrochipin kendine ait seri kodu vardır. Bu özel seri kodları sizin sahip olduğunuz kedi ve köpeklerin yapılan uygulamaların işlendiği bir takip sistemidir. Merak ettiğiniz sorular için lütfen bizlerle telefon yada mail aracılığıyla iletişime geçiniz. Mikrochip hakkında merak ettiğiniz sorular 1- Mikrochip uygulaması bir operasyon mudur? - Mikrochip uygulaması yapılırken köpeğinizin ve kedinizin sedasyona alınması gerektirmez. Agresyonu az ve veteriner kliniklerinden davranışları normal sayılacak durumlarda ise sedasyon gerektiren bir uygulama değildir. Mikrochip uygulaması için götürdüğünüz klinikte veteriner hekiminizin uygun gördüğü farklılar olabilir. Gerçek ve doğru kararları kendi muayene eden veteriner hekimlerimizin karar verebileceğini unutmayınız. 2- Sorumluluğunu aldığımız ya da bulduğunuz bir kedi ve köpeğin mikrochipin var mı yok mu olduğunu nasıl anlarız? - Mikrochip için özel okuyucu cihazlar vardır. Derinin üzerinde 2-3 cm mesafeden sinyal alınana kadar taranır. Sinyal bulunduğunda mikrochip okuyucuda seri numara çıkar. Bu numara o canlıya aittir. - Mikrochip okuyucuları veteriner kliniklerinde, barınaklarda veya farklı kurumlarda bulunabilir. 3- Mikrochip takılan kedi ve köpekte telefondan takip edebiliyor muyuz? - Ülkemizde kullanılan mikrochiplerin ne yazık ki internet, program, telefondan takipleri mümkün değildir. - Yurt dışında bu özelliklerde olan mikrochipler bulunabilir. Ülkemizde uygulanan mikrochipinlerin bu özellikleri mevcut değildir. 4- Mikrcochip olan kedi ve köpeğin kime ait olduğunu nasıl anlarım? - Mikrochipin kime at olduğunu özel mikrochip okuyucu ile bulduktan sonra çevremizde bulunan veteriner klinikleri, barınaklar, Petshop veya internet üzerindeki ilanlardan bulunabilir. - Ortak bir veritabanı mevcut değildir. O seri numarayı girerek bulabileceğimiz bir sistem mevcut değildir. 5- Mikrochip nerede uygulanabilir? - Veteriner Kliniklerinde uygulanabilir. 6- Mikrochip ücreti ne kadardır? - Kendinize yakın veteriner kliniklerini arayarak öğrenebilirsiniz.
Mikroçip Uygulaması
MARİNA VETERİNER KLİNİĞİ Kavaklı Mahallesi Yeşilyurt Caddesi Kavaklı Konakları F- Blok No:42 F/3 Beylikdüzü / İstanbul (Gül Yapı Kavaklı Konakları Altı) Gsm: 0536 284 56 61 E-posta: info@marinaveteriner.com Web: www.marinaveteriner.com
Bu site Neta Website altyapısı ile hazırlanmıştır.
Daha iyi hizmet sunabilmek için web sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş sayılırsınız.
Mikroçip Uygulaması
Bizi Arayın