0536 284 56 61 - info@marinaveteriner.com
Cerrahi Operasyonlar

Cerrahi Operasyonlar

Beylikdüzü Marina Veteriner Kliniği bünyesinde uygulanan cerrahi operasyonlar. Ortopedi; Kırık operasyonları, Disk hastalıkları (fıtık vs) Genel Cerrahi; Yumuşak doku, Sindirim sistemi, Organ cerrahisi, Tumör..
Cerrahi Operasyonlar
Cerrahi Operasyonlar Veteriner Cerrahi Uygulamalarımız Ortopedi; Kırık operasyonları Disk hastalıkları (fıtık vs) Genel Cerrahi; Yumuşak doku Sindirim sistemi Organ cerrahisi Tumör Diyaframatik hernia (diafram fıtığı – diyafram yırtığı) Jinekoloji; Kısırlaştırma operasyonları (ovariohisterektomi – kastrasyon) Doğum Meme hastalıkları, meme tümörü ekstirpasyonu Sezeryan Göz ve Kulak Cerrahisi; Göz kapağı operasyonları Göz operasyonları Gözyaşı kanalı operasyonları Kulak Kepçesi ve Kanalı Operasyonları; Total kulak kanalı ekstirpasyonu Othematom (Kulak kepçesi hematomu) Kulak kanalı drenajı Bulla osteotomisi (orta kulak iltihabı cerrahisi) Nazofarengeal polip rezeksiyonu Tonsillektomi Çene ve Ağız Cerrahisi; Diş taşı temizliği Diş çekimi Ağız içi yumuşak doku cerrahisi ve diğer tüm operasyonlar konusunda uzman veteriner hekimler tarafından uygulanır. Veteriner Cerrahi Öncesi Bütün operasyonlar klinik bir ön hazırlık gerektirir. İlk aşamada minik dostumuzun operasyon sırasında ve sonrasında sağlığının korunacağından emin olmamız gerekir. Bu sebeple veteriner hekimimiz, minik dostunuza özel, en düşük riskli anestezi programını ve yöntemini seçer. İkinci aşamada operasyonun yapılacağı tam donanımlı operasyon odasının ve operasyonda kullanılacak aletlerinin sterilizasyonu gelir. Marina Veteriner Kliniği ‘nde en küçüğünden en büyüğüne tüm operasyonlarda, anestezi riski taşıyan hastalarda bile en güvenli yöntem olan “İnhalasyon Anestezisi” kullanılır. Böylece; diğer anestezi yöntemleriyle oldukça riskli gruplarda olan operasyonların bile ( açık göğüs ameliyatları, diyafram yırtılması operasyonları, vs) güvenli bir şekilde yapılması sağlanır. Anestezi esnasında hasta anestezik maddeyi akciğerleri yoluyla soluyarak aldığından diğer yöntemlerin aksine vücutta istenmeyen zararlı kimyasalların oluşumu en az düzeydedir. Dolayısıyla karaciğer veya böbrek hastalığı dahil kronik bir hastalığı olan minik dostlarımız daha güvenli bir şekilde müdahale edilir. Yine anestezik maddelerle beraber yüksek oranda oksijeni direk olarak akciğerlerine aldıklarından anestezi esnasında istenmeyen hipoksemi (vücudun oksijen yoksunluğu) gibi komplikasyonların riski minimalize edilir. Operasyon esnasında anestezi derinliği anlık olarak ayarlanabildiğinden hayati riskli acil durumlara anında müdahale edilebilir. Böylece anesteziye bağlı kayıplar (anestezinin ağır gelmesi) yaşanmaz. Operasyon esnasında cihazlar yardımıyla tüm yaşam fonksiyonları monitörize edildiğinden, acil durum müdahalelerinin henüz yaşamsal fonksiyonlar (kalp, solunum) etkilenmeden, erken yapılmasına olanak sağlar.
Cerrahi Operasyonlar
Cerrahi Operasyonlar
Cerrahi Operasyonlar
Cerrahi Operasyonlar
Cerrahi Operasyonlar
MARİNA VETERİNER KLİNİĞİ Kavaklı Mahallesi Yeşilyurt Caddesi Kavaklı Konakları F- Blok No:42 F/3 Beylikdüzü / İstanbul (Gül Yapı Kavaklı Konakları Altı) Gsm: 0536 284 56 61 E-posta: info@marinaveteriner.com Web: www.marinaveteriner.com
Bu site Neta Website altyapısı ile hazırlanmıştır.
Daha iyi hizmet sunabilmek için web sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Web sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş sayılırsınız.
Cerrahi Operasyonlar
Bizi Arayın